logo logo logo

Mosa Herää jälleen

24.04.2013

Mosa Herää taas sunnuntaina 5.5.2013 klo 11 alkaen! Tapahtuman teemana on Mosan linnut. Helsingin Lintutieteellinen Yhdistys Tringa r.y. tulee torille jakamaan tietoa ja järjestää kävijöille lintuvisan. Myös mosalaisia lintuharrastajia on paikalla.

Ohjelma:

Klo 11 Tapanila-Seuran puheenjohtaja Jaani Räty avaa tapahtuman ja kertoo päivän tarjoamasta
Mosan pappisduon musiikkiesitys
Vuoden 2012 Tapanilan kunnia-asukas Heimo Laaksonen pitää juhlapuheen
Uusi kunnia-asukas nimetään

Klo 12 Koululaisten yllätysesitys

12.15 Stadin Juhlaorkesteri soittaa
Orkesterin setin jälkeen yhdistysten lyhyitä tietoiskuja

13.00 Juhlaorkesteri soittaa

14.00 Tilaisuus päättyy

Koko tapahtuman ajan Tapanila-Seuran pöydältä voi hakea uusimman Tapanilan Tuulen tai Albumin, seura pitää myös taimien vaihtotoria, joten tuo siis oma taimesi tai osta taimi eurolla. Lapsille on tarjolla edellisten vuosien tapaan ajelua VPK:n paloautolla, traktoriajelua sekä astetta hurjempaa kyytiä moottoripyörän sivuvaunussa (motskarien lähtö ala-asteen parkkipaikalta). Uudistunut Stadin Juhlaorkesteri viihdyttää musiikillaan.

Tervetuloa avaamaan kesä Mosa Heräässä!

Järjestelyohjeita yhteisöjen edustajille:
http://www.tapanila.fi/uutiset/mosa-heraa-5-5-ilmoittaudu

tolppis_web