logo logo logo

Su 29.3. Seuran kevätkokous – kaupungin palveluverkon kehittäminen – huippuiltamat

23.03.2009

Sunnuntaina 29.3. Tapanilassa tapahtuu.

Päivä alkaa Tapanilan ala-asteen koululla (Veljestenpiha 2) klo 14 Tapanila-Seuran kevätkokouksella. Sääntömääräisten asioiden lisäksi esitellään seuraa ja kevään toimintaa, juhlia ym. iloista.

Klo 15 samassa tilassa alkaa Helsingin palveluverkkohankkeen asukaskeskustelutilaisuus. Tapanila on päässyt pilottialueeksi hankkeeseen, jossa haetaan tapoja käyttää alueen palvelutiloja tehokkaasti ja joustavasti ja vastata asukkaiden tarpeisiin. Nyt on siis oiva aika tulla antamaan panoksensa tähän kehitystyöhön!

Palveluverkkotilaisuuden jälkeen klo 17 alkavat viereisellä VPK-talolla mielenkiintoiset iltamat paikallisen taiteilija ja mosarkisti Hannu Korhosen muisteluksi. Esiintyjinä mm. La Dolce Vita -yhtye, Pekka Aarnio, vanha mosalainen Olli Ikonen, Outi Ikonen, Monna Kamu, Anu Laaksonen, Mauri Lehtovirta, Kaisa Mattila, Miitta Sorvali, Martti Suosalo, Janne Viertiö ja Simo Ellilä. Tilaisuuteen on vapaa pääsy (vapaaehtoinen kolehti tilavuokraan), ensimmäiset n. 200 mahtuvat sisään. Hannu halusi juhlien jatkuvan!

Iltamaesite tästä

Tervetuloa!
Lisätietoja:

Timo Hyvönen, Tapanila-Seuran puheenjohtaja
Puh. 050-3748371
timo.hyvonen@iki.fi

Risto Haverinen, Palveluverkkohankkeen projektipäällikkö
puh: (09) 310 82961, 040 334 2848
risto.haverinen@edu.hel.fi