logo logo logo

Tohinatorstai 11.12 klo 17.30 alkaen

3.12.2008

Elävän adventtikalenterin tohinatorstaita vietetään 11.12.2008 Tapanilan työväentalolla. Juhlissa on ohjelmaa lapsille ja aikuisille ja vieraana mm. aluepolisiimme.

Aloitamme klo 17.30 Tapanila-Seuran esittelyllä. Aluepoliisi Riikka Sandberg kertoo toimistaan ja tapaa kyläläisiä. Samalla kerätään mielipiteitä Kanervatien kaavamuutoksesta. Kuuden maissa pidetään Tapanila-Seuran sääntömääräinen syyskokous. Tilaisuus on avoin kaikille kyläläisille.

Varsinaiset pikkujoulujuhlat alkavat klo 18.30. Joulurunon ja Mosan kisällien lisäksi paikalle tulee viihdyttämään Pellekaija Pum uudella ohjelmallaan. Tarjolla on yhteisiä leikkejä, lauluja ja tuttujen tapaamista.

Tilaisuus loppuu n. klo 20.

Kotien puolesta ry järjestää buffetin ja luvassa on paljon muutakin mukavaa. Tervetuloa kaikki.

Pellekaija Pum laulaa ja tanssii ja laulattaa ja tanssittaa ja…